Intézményünk tanulói már több éves kapcsolatot ápol a Szent Erzsébet Idősek Otthonában és a DMJV Idősek és Csökkentlátók Otthonában élőkkel. A diákok önkéntes tevékenységükkel, programjaikkal szeretnének olykor egy kis örömet, kedvességet vinni az idős emberek hétköznapjaikba.Idén erre sajnos nem kerülhetett sor. Diákjaink november 11-e óta otthonról, a digitális technika eszközeivel tanulnak.Mindannyiunk számára nehéz időszak ez, hiszen az ember társas lény, hiányoznak az emberi kapcsolatok, egymás közelsége, ölelése, a közös beszélgetések, a közösen megélt élmények.A digitális oktatás alatt, az online térben nagy szeretettel gondoltunk mindazokra, akik ezeket az érzéseket velünk együtt átélik, így az Otthon lakóira is, akiket nem látogathatnak szerettei. Ekkor körvonalazódott az ötlet, hogyan lehetne a lehetőségeinken belül mégis tartalmasabbá tenni a járvány miatt elszigetelt személyek karácsonyát. Igyekeztünk figyelembe venni a két otthon lakóinak sajátosságait, egészségi állapotát, így több terv is született. A tanulók lelkesedése nem maradt el, így a 10. évfolyamosok Wass Albert Karácsonyi mese című művéhez készítettek különleges illusztrációkat, majd digitálisan képpel és hanggal együtt öntötték formába. A diákok egyedi tervezésű karácsonyi üdvözlőlapjaikkal maradandó formában köszöntek áldott ünnepeket.A csökkentlátók számára gondolataikat, érzéseiket a Szívhez szóló hangüzenetben osztották meg. Egy délutáni beszélgetés keretében azokat az élményeiket gyűjtötték össze, amelyet maguk is átéltek nagyszüleikkel. A kész hanganyagot Molnár Szabolcs tanulónk rögzítette és vágta. A tanulókat Tihanyiné Iklódi Piroska és Posta Veronika pedagógusok támogatták.